Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Related Post

  • No related post.

Nie jest żadną tajemnicą, że przedsiębiorcy w Polsce mogą liczyć na wszelkiego rodzaju doradców. Ci kojarzą nam się przede wszystkim z prawem. Nie zapominajmy tutaj jednak także i o kwestii podatkowej. Jak nie trudno zauważyć na rynku nie brakuje również doradców podatkowych. Skoro tak warto zastanowić się nad tym, czym zajmuje się taki doradca.

Finansista czy prawnik?

Zacznijmy tutaj od tego, że zawód ten można rozumieć dwojako. Na pewno doradca podatkowy ma coś z finansisty. Niemniej jednak nie można także przejść obojętnie wobec kwestii prawnej. Osoby twierdzące, że dobry doradca podatkowy jest też prawnikiem, będą mieli rację. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że to właśnie zagadnienia prawne są podstawowym narzędziem, które w swojej pracy wykorzystuje taki doradca.

Doradca podatkowy a księgowy

Weźmy pod uwagę również i to, że bardzo często doradca podatkowy jest mylony z księgowym. Różnice jednak są i będą one zauważalne. Tak oto pamiętajmy o tym, że do zadań doradcy podatkowego należy udzielnie porad i wyjaśnień w sprawach podatkowych i celnych czy też sporządzanie opinii. Poza tym doradcy podatkowi mogą również reprezentować swoich klientów w postępowaniu podatkowym czy też podczas kontroli przeprowadzanej przez organy skarbowe. Dodatkowo osoba taka swojego klienta reprezentować będzie również przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Doradcy z BTTP

Doradców podatkowych, co oczywiście w pełni zrozumiałe na polskim rynku nie brakuje. Z pewnością jednych z najlepszych specjalistów w branży znaleźć można również w firmie BTTP advisors. Jest to podmiot, który w szerokim zakresie pomaga swoim klientom. Między innymi właśnie w zakresie prawa podatkowego. Skoro tak warto z takiej pomocy skorzystać. Jest wówczas spora szansa na to, że wiele na takiej pomocy zyskamy. Bardzo możliwe, że dzięki poradom doradcy będziemy mogli skorzystać z jakiejś ulgi. Ponadto pomogą oni również w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego, który już niebawem będzie dotyczył każdego przedsiębiorcy w Polsce.