Dobry wygląd w biznesie – dlaczego jest tak istotny?

Zaczynając pracę w korporacji czy w jakimś innym zawodzie, gdzie mamy bezpośredni kontakt z klientami, często jesteśmy zobowiązani do przestrzegania pewnego sposobu ubierania się. Narzucony dress code ma jednak zawsze swoje uzasadnienie, gdyż faktycznie ten wygląd w kontaktach z klientami ma niebagatelne znaczenie.

Wystarczy spojrzeć na wiele osób, które mają swoje firmy i pracują na własny rachunek- nikt nie narzuca im konkretnego stylu ubierania się czy dbania o wygląd, a mimo to osoby te same wiedzą, jak powinny wyglądać i się prezentować, aby mieć większe szanse na współpracę z ważnym kontrahentem. Zawsze trzeba więc mieć świadomość tego, że „jak nas widzą tak nas piszą” i zmienimy tego, że inni będą nas oceniać po naszym wyglądzie zewnętrznym.

 

Elegancko i z klasą, czyli strój idealny

 

Przede wszystkim, dobry wygląd w biznesie to odpowiedni strój, który nie jest ani szokujący ani wyzywający, a raczej schludny i elegancki. Powinien stanowić pewne tło, które nie rzuca się w oczy. Odpowiednia kolorystyka takiego stroju to stonowana klasyka w postaci bieli, szarości czy też granatów. Takie kolory od razu kojarzą się też z profesjonalizmem i pozwalają zbudzać zaufanie klientów, na czym z pewnością bardzo nam zależy. Nasz strój powinien być elegancki, często na miejscu jest garnitur oraz garsonka. Jednakże- nasze ubrania to nie wszystko. Bowiem na to, jak się prezentujemy wpływa także makijaż- w przypadku kobiet- a także nasza fryzura i wygląd naszych włosów. Trzeba więc o siebie dbać i od razu reagować na pojawianie się różnego rodzaju problemów dermatologicznych czy też problemów z włosami- takimi jak chociażby wypadanie włosów. Zazwyczaj takie problemy od razu rzucają się w oczy i odwracają uwagę od tematyki spotkania wzbudzając mniej przychylne emocje. Pamiętajmy więc o tym, aby korzystać z raz i wskazówek takich specjalistów jak trycholog, dermatolog, a nawet kosmetyczka. Dzięki nim zawsze będziemy mogli wyglądać dobrze.

https://centrumzdrowegowlosa.pl/