Ile kosztuje konsultacja prawna?

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, z którymi nie jesteśmy sobie w stanie poradzić osobiście. Bardzo często dzieje się tak w sytuacji jakiejś kwestii prawnej. Wówczas bardzo często szukamy pomocy u specjalisty. Na pewno dobrym wyborem będzie tutaj kancelaria radcy prawnego. Wielu nie decyduje się na taką fachową pomoc tylko w obawie o jej wysokie koszta. Skoro tak warto zastanowić się nad tym, ile przyjdzie nam zapłacić za poradę prawną. O pomoc w ustalaniu wysokości opłat poproszona została Kancelaria Prawnicza Łukasz Słota.

Wiele czynników

Na wstępie dodajmy od razu, że ustalenie stałego cennika jest tu bardzo trudne, a w zasadzie niemożliwe. Nie ma bowiem dwóch identycznych spraw. Nawet i te z pozoru do siebie podobne lub bardzo identyczne, to często sprawy zupełnie odmienne, kiedy to mamy inną ilość dowodów czy wnioskujemy w innej sprawie. Dlatego też wszyscy radcy prawni oraz adwokaci z Krakowa, jak i oczywiście wszystkich innych miast w Polsce do każdej sprawy podchodzą indywidualnie i wydaje się, że jest to podejście jak najbardziej sprawiedliwe, które nie krzywdzi klienta.

Mały cennik

Orientacyjne ceny możemy oczywiście podać. Tak oto przygotowanie umowy to często koszt zamykający się w granicach pół tysiąca. Mniej zapłacimy natomiast za sporządzenie pisma. Wówczas bardzo często kwota zamyka się w 200 zł. Za połowę tej kwoty otrzymać możemy z kolei poradę prawną. Zdecydowanie więcej będzie kosztować przeprowadzenie całej sprawy od początku do końca. Jeśli mamy tu do czynienia na przykład z rozwodem musimy się wówczas liczyć z wydatkiem sięgającym kilku tysięcy złotych.

Ceny są więc bardzo zróżnicowane, co nie oznacza, że z takich porad nie warto korzystać. Często straty finansowe spowodowane naszą niewiedzą mogą być zdecydowanie wyższe. Wydaje się, że świadomość Polaków pod tym względem też jest coraz większa, bo radcy prawni z Krakowa na brak pracy narzekać nie mogą. Klientów odwiedzających ich kancelarie jest bowiem coraz więcej.