Jak wygląda gumowanie bębnów?

Proces gumowania bębnów przeprowadza się w momencie, kiedy ta najbardziej zewnętrzna część walca ulegnie zniszczeniu, a więc kiedy od razu widać, że warstwa gumy została naruszona. Wbrew pozorom, samo gumowanie bębnów wcale nie jest taką prostą sprawą, zwłaszcza jeśli dodatkowo naprawa bębna obejmuje nie tylko przygotowanie jego zewnętrznej powłoki, ale i regenerację czopa.

Jednakże, prowadzenie biznesu wymaga takich regularnych napraw, a także cyklicznych przeglądów, dzięki którym będziemy mogli uniknąć awarii bezpośrednio podczas produkcji. Naprawę lepiej jest zaplanować w czasie zamiast martwić się ewentualnymi przestojami i być zaskoczonym z powodu zepsucia się jakiegoś elementu maszyny w trakcie jej pracy, co może mieć poważne konsekwencje.

 

Gumowanie to tak naprawdę skomplikowany proces

 

Bęben musi zostać zdemontowany, aby móc podjąć jakiekolwiek działania. Na początku trzeba ten element odpowiednio przygotować. Dlatego też wykonywane jest dokładne czyszczenie powierzchni bębna, a jeśli stara powłoka jest wyszczerbiona lub też nie zeszła z bębna w stu procentach- trzeba sobie zadać trud, aby ją dokładnie usunąć. Podczas tego zabiegu kluczowe jest, aby jak najlepiej wyczyścić dany element, ale też trzeba ciągle mieć na uwadze to, aby obchodzić się z bębnem delikatnie, aby nie naruszyć rdzenia.

Po takim przygotowaniu, bęben jest ważony i mierzony, a następnie przygotowywana jest mieszanka, którą zostanie pokryty. Może to być mieszanka o dokładnie takich samych parametrach, jak ta, która wcześniej znajdowała się na jego powierzchni. Specjalista z firmy wykonującej powłoki może ewentualnie zaproponować wykonanie jakiejś innej mieszanki, która może lepiej sprawdzić się na hali produkcyjnej, a co za tym idzie która może podnieść wydajność pracy. Zastosowana metoda gumowania powinna pozwolić na uzyskanie idealnie gładkiej powłoki bębna. Dodatkowo, mieszanka musi bardzo ściśle przylegać do powierzchni bębna. Dodatkowo, można też wykonywać precyzyjne szlifowanie powierzchni bębna, która pozwoli na uzyskanie nie tylko gładkiej powierzchni, ale i odpowiedniego ukształtowania tego elementu.

https://www.hannecard.pl/pl/nowosci-i-innowacje/