Samochód w Twojej firmie

Firmowy samochód to dla niektórych przedsiębiorstw absolutna konieczność, firma nie będzie bowiem bez własnego pojazdu, czy wręcz pojazdów przynosiła zysku i prawidłowo funkcjonowała. Przykładem takich firm są przedsiębiorstwa transportowe, firmy kurierskie oraz te firmy, których marketing w dużej mierze odbywa się za pośrednictwem przedstawicieli handlowych jeżdżących po całym kraju i te firmy, które w ramach umów w klientami zobowiązują się dostarczać swoje produkty. W pozostałych przypadkach firma może obyć się bez samochodu, jednak utrudnia to pracownikom sprawne działanie. Jeśli pracownicy zaczną zgłaszać potrzebę lub jeśli właściciel sam zauważy, że w firmie przydałoby się auto, powinien rozważyć taką możliwość. Chęć posiadania firmowego samochodu, nie koniecznie mu się wiązać z zakupem całkiem nowego samochodu, są jeszcze inne opcje na pozyskiwanie samochodu dla firmy.

Oddaj firmie swój samochód

Zakup samochodu z salonu jest dość drogi, a firmowe użytkowanie i duża eksploatacja sprawiają, że żywotność takiego samochodu najczęściej jest mniejsza niż żywotność samochodów prywatnych. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się oddać firmie swój dotychczasowy samochód, a sami kupują nowy samochód z salonu – jeśli jest to możliwie to kupują go na firmę. Samochód dla właściciela może być jak najbardziej kosztem firmowym, bo istnieje wiele uzasadnień, dla których przedsiębiorca potrzebuje auta.

Wynajmij samochód

Innym sposobem na pozyskanie firmowego samochodu jest jego wynajem. Na rynku funkcjonują przedsiębiorstwa, które oferują długoterminowy wynajem samochodów. Dzięki temu firma nie musi wykładać dużych środków na zakup samochodu, a opłaty za wynajem może zaliczyć sobie w koszty. Czy będzie to rozwiązanie opłacalne dla firmy można sprawdzić tutaj – kraków cennik wypożyczalnia samochodów. Taki sposób na pozyskanie samochodu dla firmy pozwala także wynajmować samochody na krótszy okres (czyli na mniej niż 12 miesięcy). Jest to dobry pomysł dla przedsiębiorców, którzy chcą się przekonać czy samochód firmowy jest im rzeczywiście potrzebny. Wynajmując go na krótszy okres mogą się przekonać o stopniu jego wykorzystania przez pracowników.

Kup używany samochód

To kolejne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą wykładać dużych pieniędzy na zakup nowego samochodu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może okazać się zakup samochodu używanego. Koszt kupna samochodu będzie z pewnością mniejszy, ale należy liczyć się z pewną awaryjnością takiego pojazdu.