Strój do pracy oraz odpowiednia koszula- na co się zdecydować?

Koszula do pracy- jaka będzie odpowiednia? A jaki garnitur będzie na nas dobrze leżał? W bardzo wielu miejscach pracy mogą wymagać od nas tego, abyśmy prezentowali się elegancko i profesjonalnie. Dlatego też tworzone są określone schematy ubierania się, które wspólnie tworzą pewien dress code. Jeśli więc takowy będzie nas obowiązywał w naszym nowym miejscu pracy, najpierw powinniśmy się zorientować, jakiego typu ubrania mieszczą się w tym kanonie, a następnie powinniśmy wyruszyć na zakupy, aby odpowiednio uzupełnić swoją garderobę o to, czego nam w niej brakuje. To ważne, aby sprawiać wrażenie osoby profesjonalnej i kompetentnej, a odpowiedni strój może nam to zapewnić.

Koszula- jeden z najbardziej podstawowych elementów

Trudno o coś bardziej klasycznego dla mężczyzny od eleganckiej koszuli. Stanowi standardowy element każdego biznesowego looku i jest niemalże jego elementem obowiązkowym. Jednakże, jaka koszula do pracy będzie odpowiednia? Najbardziej oczywistą będzie ta typowo elegancka, biała koszula, która może być zapinana na rękawach na spinki. Bardzo dobrze noszą się koszule, które są lekko wcięte w talii i które są wykonane z tkanin z domieszką włókiem elastycznych. Taka koszula jest wygodniejsza i lepiej dopasowuje się do sylwetki, jednocześnie, nie jest aż tak bardzo mnąca. Alternatywę biznesowego kanonu stanowi koszula czarna lub też błękitna. Kolor koszuli w dużej mierze powinien pasować do garnituru, jaki najczęściej i najchętniej nosimy. Dobrze jest też dobrać ją pod kątem naszego typu urody.

Krótki czy długi rękaw?

Porą letnią wielu panów zastanawia się, czy tradycyjną koszulę z długim rękawem można zastąpić tą, która posiada krótki rękaw. Niestety- nie można. Obecnie przyjmuje się, że koszule męskie krótki rękaw niezależnie od formy czy kolorystyki są koszulami typu casual. To oznacza, że nie pasują do biznesowych stylizacji i raczej powinniśmy ich unikać. W takim przypadku pozostaje nam długi rękaw, jeśli jednak wybierzemy koszulę o naprawdę dobrym gatunkowo składzie- nie powinno być to dla nas aż tak dużym problemem. Natomiast koszula, która posiada krótki rękaw może przez nas zostać wykorzystana podczas wieczornego spaceru po mieście czy na weekendowy wypad ze znajomymi. Potrzebujesz takiej koszuli? Sprawdź w sklepie niren: https://www.niren.pl/pl/c/Koszule-krotki-rekaw-meskie/40

Ponadczasowa elegancja

Dobierając elementy stroju biznesowego pamiętajmy, aby były raczej stonowane i eleganckie. Unikajmy więc koszuli we wzorki, w kratkę czy w kwiaty, podobną zasadę dobrze jest przyjąć w przypadku doboru odpowiedniego krawata. Rażące kolory naszego stroju mogą odciągać uwagę od tego, co chcemy przekazać rozmówcy, a chodzi właśnie o to, aby nasze ubranie stanowiło pewne tło, które jednocześnie kojarzy się z profesjonalizmem. Dobierając do całości buty również zdecydujmy się na skórzaną, stonowaną klasykę w kolorze czarnym lub granatowym. W takim stroju sami będziemy się czuć dobrze i jak najbardziej na miejscu, gdyż odpowiedni strój zawsze dodaje nam pewności siebie. Uzupełnieniem biznesowych stylizacji może być klasyczny zegarek na pasku lub bransolecie.