Obsługa prawna firm – dlaczego firma powinna mieć zaufanego prawnika?

Na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej może się wydawać, że przecież kontakt do prawnika na pewno nie będzie nam potrzebny. A jednak, im więcej klientów obsługujemy i im więcej kontaktów biznesowych posiadamy, a także podczas zdobywania coraz to nowych lat doświadczenia, z czasem może okazać się, że nawet jeśli bardzo się staramy- zawsze może pojawić się jakaś sytuacja konfliktowa, kiedy to będziemy zmuszeni do tego, aby zabezpieczać własne interesy.

Jedną z najprostszych sytuacji tego rodzaju może być ta, kiedy nasz partner biznesowy twierdzi, że nie wywiązaliśmy się z umowy, a my musimy bronić swojego stanowiska. W takich przypadkach naprawdę przydaje się wykwalifikowany i godny zaufania polski prawnik https://www.smr-law.at/

 

Sporządzanie potrzebnych dokumentów

 

Oczywiście, zawsze możemy od razu zdecydować się na to, aby daną sprawę w całości przekazać prawnikowi i podpisać dla niego nasze pełnomocnictwo. Wówczas nie musimy się martwić żadnymi dokumentami czy aktami, musimy tylko pojawić się w sądzie na listowne wezwanie na rozprawę. Wynajęty przez nas prawnik zawsze powinien zabezpieczać nasze interesy, a pobierana przez niego opłata zazwyczaj oznacza dla nas dwa warianty płatności- za całą sprawę, kiedy to płacimy raz, a prawnik w naszym imieniu wykonuje wszelkie niezbędne czynności, jakie tej sprawy dotyczą, niezależnie od tego, jak bardzo są czasochłonne. Alternatywę stanowią opłaty od każdej czynności, gdzie płacimy po kolei za wszystko, co prawnik dla nas wykonuje. Dodatkowo, prawnik pobiera także opłaty za reprezentowanie nas w sądzie- za każdą rozprawę oddzielnie.

 

A co w przypadku, kiedy potrzebujemy jedynie konkretnych dokumentów?

 

Umowy, specyfikacje i regulaminy świadczonych usług. Firmy bardzo często potrzebują takich dokumentów i chciałyby mieć pewność, że te, które przedkładają swoim klientom zabezpieczają ich interesy i są zgodne z literą prawa. Wówczas, ich przygotowaniem i opracowaniem powinien zająć się prawnik, który naszą firmę obsługuje.